Сайт продается

Цена: 550$

Обращатся : [email protected]

Викликане діяльністю людини масове вимирання прискорюється – вчені


Вчені заявили про те, що шосте масове вимирання, яке викликане діяльністю людини, прискорюється. За їхніми словами, хребетні суші вимирають швидше, ніж вважалося раніше, повідомляє Newsweek.

Об этом сообщает Слон

Дослідники стверджують, що тиск з боку людини, наприклад, торгівля тваринами або руйнування зон проживання, призвело до зникнення сотень видів, у той час як багато інших опинилися на межі вимирання.

Серед авторів нової роботи Пол Елріх з Стенфордського університету. Він брав участь у дослідженні 2015 року, в ході якого вчені з’ясували, що ми є свідками шостого масового вимирання в історії Землі. Тепер Елріх і його колеги стверджують, що "викликане людиною" масове вимирання "ймовірно прискорюється". Це призводить до деградації життєво важливих екосистем і краху біорізноманіття.

"Шосте масове вимирання, що триває, може бути самою серйозною загрозою існуванню цивілізації, тому що воно необоротно. Тисячі видів хребетних тварин було втрачено за останнє століття. Це свідчить про те, що шосте масове вимирання, викликане людьми, прискорюється", — заявили автори роботи.

У ході дослідження вчені вивчили 29400 видів хребетних тварин суші, щоб визначити, які знаходяться під загрозою зникнення. Істоти вважалися такими, що перебувають на межі вимирання, якщо їхня глобальна популяція налічувала менше 1000 особин.

Виявилося, що 515 видом хребетних суші – або 1,7% вивчених видів — знаходяться на межі вимирання і можуть зникнути в наступні два десятки років. Для порівняння, за все ХХ століття вимерло 543 види хребетних.

З цих 515 видів близько половини представлені менш ніж 250 особинами. Більшість з них мешкають в тропічних і субтропічних регіонах, на які сильно вплинула діяльність людини.

Вчені також вивчили 77 видів ссавців і птахів, які знаходилися під загрозою зникнення протягом минулого століття. Виявилося, що 94% їх локалізованих популяцій зникли. Якщо допустити, що такі тенденції стосуються всіх видів на межі вимирання, автори підрахували, що 237 тисяч популяцій 515 видів, які вони визначили у своєму дослідженні, вимерли з 1900 року.

Зникнення цих видів могло запустити ланцюгову реакцію в екосистемах. Це припущення підтверджується тим, що 84% видів, популяція яких представлена менш ніж п’ятьма тисячами особин, мешкають в тих же регіонах, що і популяції чисельністю до тисячі особин. Ймовірно, їх майбутнє може бути тісно пов’язано.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше китайські вчені заявили про повне зникнення веслоносів – найбільших прісноводних риб сучасності. За словами дослідників, причиною їхнього вимирання можна назвати вплив антропогенних факторів на середовище проживання.


Джерело статті: “https://dt.ua/TECHNOLOGIES/shoste-masove-vimirannya-z-vini-lyudini-priskoryuyetsya-vcheni-349785_.html”