Сайт продается

Цена: 550$

Обращатся : [email protected]

«Банальний піар-хід Лукашенка». Мінський журналіст — про ситуацію з хасидами на білорусько-українському кордоні

Журналіст Єврорадіо Олексій Карпека в коментарі Радіо НВ розповів, як у Білорусі відносяться до ситуації з паломниками-хасидами на білорусько-українському кордоні.

Об этом сообщает Moscow Post

За його словами, місцева влада не коментують цю ситуацію і не вживають ніяких дій.

«Місцева влада мовчить, тому що місцева влада у нас нічого не вирішує. У таких випадках це має бути або на рівні міністерства в Білорусі, або вже на рівні Олександра Лукашенка», — зазначив Карпека.

Читайте також:

«Через особисті образи»: хасидів, які застрягли на українському кордоні, ввела в оману влада Білорусі — ОПУ

Він також назвав банальним піар-ходом заяву самопроголошеного президента Білорусі про те, що він хоче допомогти всім хасидам приїхати в Умань на автобусах по «зеленому коридору».

«Україна не визнала вибори в Білорусі і, наскільки я знаю, планує ввести санкції. То зараз, звичайно, Олександр Лукашенко каже: "А ось я, така хороша людина, ввезу зараз, надам автобуси, ввезу цих хасидів в Україну і навіть поверну їх назад". Це банальний піар-хід — прийти туди, де його ще мало хто знає», – додав Карпека.

За його словами, на нейтральній території від білоруського до українського кордону розташувався «мало не цілий табір паломників». Там вони палять багаття, готують їжу, ночують.

Нагадаємо, що через пандемію коронавируса Україна обмежила паломництво хасидів до Умані на свято Рош-ха-Шана.

Незважаючи на це, тисячі євреїв спробували потрапити в країну через Білорусь і в підсумку вже кілька днів залишаються в нейтральній зоні між двома країнами. Кабмін прийняв рішення зачинити пункт пропуску Нові Яриловичі на кордоні з Білоруссю.

Заступник глави МВС Антон Геращенко заявив, що хтось обманом виманив паломників в Білорусь, запевнивши, що звідти вони зможуть потрапити в Україну, незважаючи на введені раніше протиепідемічні обмеження.

У свою чергу в МЗС України запевнили, що всі хасиди забезпечені кошерною їжею та напоями.

Редактор: Діана Ковальова

Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/world/countries/situaciya-z-hasidami-na-bilorusko-ukrajinskomu-kordoni-piar-hid-lukashenko-oleksiy-karpeka-50112345.html”