Сайт продается

Цена: 550$

Обращатся : [email protected]

Глава Мінфіну України заявив, що не розглядає сценарію, за якого країна не одержить траншу МВФ

Марченко: Ми виконуємо всі взяті на себе зобов’язання

Глава Міністерства фінансів України Сергій Марченко заявив, що не розглядає сценарію, за якого країна не одержить траншу Міжнародного валютного фонду. Про це 30 вересня повідомляє пресслужба Мінфіну.

Об этом сообщает Руспрес

"У нас із МВФ партнерські взаємовідносини. У конкретному життєвому циклі країни, а це 2020–2021 рік, нам такий партнер, як МВФ, потрібен. Водночас у стратегії діяльності Міністерства фінансів ми ставимо завдання відмовитися від фінансування МВФ у 2023 році", – зазначив міністр.

Він підкреслив, що Україна має виконувати взяті на себе зобов’язання в межах співробітництва з Фондом.

"На даному етапі у нас ідуть консультації з МВФ. Днями була розмова прем’єра з директором Європейського департаменту. Нам потрібно пройти стадію обговорення бюджету за конкретними параметрами. Не йдеться про якісь вимоги, ми просто пояснюємо, чому ми заклали саме таке зростання або такі витрати. Ми повинні бути чесними партнерами. Репутація дуже важлива. Якщо ми взяли на себе зобов’язання, то повинні їх дотримуватися... Ми виконуємо всі взяті на себе зобов’язання. Я не розглядаю сценарій, при якому ми не отримаємо транш МВФ", – сказав Марченко.

За його словами, зниження дефіциту бюджету – це пріоритетне завдання в середньостроковій перспективі. 2023 року Мінфін планує знизити його до 3% ВВП.

Україна приєдналася до МВФ 1992 року. За роки співпраці загалом Київ отримав від Фонду $35 млрд, повідомляють на сайті Міністерства фінансів України.

Нову програму співпраці з Україною stand-by виконавча рада МВФ схвалила 9 червня 2020 року, ідеться про виділення $5 млрд, які планують переказати чотирма траншами. 12 червня Україна отримала $2,1 млрд першого траншу.

Марченко заявляв, що до кінця року Україна розраховує отримати від МВФ два транші по $700 млн. Однак заступник голови Нацбанку України Дмитро Сологуб вважає, що таку можливість уже втрачено і потрібно намагатися отримати один.

Президент Володимир Зеленський переконаний, що в нинішній ситуації економіці України потрібні гроші МВФ. "Вигідно нам, невигідно – зараз це як кров для організму людини", – пояснив він.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/money/glava-minfinu-ukrajini-zajaviv-shcho-ne-rozgljadaje-stsenarij-pri-jakomu-krajina-ne-otrimaje-transh-mvf-1520890.html”