Сайт продается

Цена: 550$

Обращатся : [email protected]

29.10.20 09:22 Порядок за місяць чи хаос на роки? Приватний контроль у будівництві

У ЗМІ активно розповсюджується інформація про безальтернативність та необхідність передачі функцій державного контролю в будівництві третім особам.

Об этом сообщает Преступная Россия

В Офісі простих рішень та результатів заявляють: «Ми готові кардинально змінити будівельну сферу за 1 місяць».

Як тут не згадати класику: «Ми зруйнуємо цей світ до підвалин, а на ньому збудуємо новий».

Руйнувати ми навчились, а от будувати поки що не виходить.

Я вже викладав свої думки стосовно приватного контролю, але наведу додаткові аргументи початку створення безпрецедентної корупційної афери в будівництві.

Пригадаймо досвід третіх осіб у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

Впровадження свого часу та діяльність акредитованих осіб у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень призвели до проблем незахищеності власників нерухомості та корпоративних прав від злочинних дій так званих «чорних реєстраторів», через яких проводилася значна кількість рейдерських захоплень корпоративних прав та протиправних реєстраційних дій щодо нерухомого майна.

Дуже часто держреєстратору надавались підроблені документи, а в окремих випадках реєстраційні дії взагалі проводились без жодного документа.

Неможливість забезпечити Міністерством юстиції України належного контролю за діяльністю акредитованих осіб лише спонукало поширення корупційних схем.

Крім того, це логічно сприяло погіршенню інвестиційного клімату в країні.

Отже, практика показала недоцільність подальшого використання інституту акредитованих суб’єктів державної реєстрації.

У зв’язку із цим та з метою забезпечення додаткових гарантій захисту права власності в Україні прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту права власності» від 03.10.2019 № 159-ІХ, що набув чинності 02.11.2019, яким із числа суб’єктів, що здійснюють повноваження у сфері державної реєстрації, було виключено акредитованих суб’єктів.

Повертаючись до будівництва, впровадження інституту приватного контролю неминуче призведе до того, що кожні будівельні компанії будуть мати «свого чорного» інспектора, який не помітить очевидних порушень під час будівництва.

Введення обов’язкового страхування (застави) чи відповідальність своїм майном для приватних інспекторів не вирішить проблему корупції, оскільки очевидно, що такі особи не будуть мати майна, а ризик втрати застави буде мізерним.

Без змін до Конституції України всі рішення та дії приватних інспекторів будуть незаконні та оскаржені в судовому порядку.

Знищується процес децентралізації повноважень у сфері держархбудконтролю, оскільки місцеві громади позбавляються можливості контролювати містобудівну ситуацію у своєму регіоні.

Крім того, хіба з часу зупинення у березні 2020 року державного контролю в будівництві у нас не здійснюється авторський та технічних нагляд? Звичайно, здійснюється.

А чи стало менше порушень під час будівництва? Ні, навпаки, кількість проблемних об’єктів зростає в геометричній прогресії.

Чому? Тому що хто платить, той і замовляє музику.

Якщо стільки років не працює приватний контроль у формі авторського та технічного нагляду, то контроль третіх осіб, який так само оплачуватиме забудовник, також не запрацює (!)

Чи можливо навести порядок за місяць?! Думаю, так.

Для цього потрібно:

- відмовитись від авантюри з приватним контролем у будівництві;

- якщо не скасувати постанови КМУ № 218 «Про ліквідацію Державної архітектурно-будівельної інспекції та внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» та № 219 «Про оптимізацію органів державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду», то, принаймі, зупинити дію їх окремих положень;

- тимчасово зупинити ліквідацію ДАБІ та призначити професійного голову органу, який нестиме персональну відповідальність за реалізацію державної політики у сфері держархбудконтролю та нагляду;

- за участі експертного середовища підготувати нові законодавчі ініціативи, що передбачатимуть утворення нових державних органів замість ДАБІ і чітко визначатимуть їх функції та повноваження, посилення відповідальності всіх суб’єктів містобудування та запровадження кримінальної відповідальності, впровадження поетапного контролю в будівництві та унеможливлення зловживання у сфері містобудівної діяльності.Джерело статті: “https://censor.net/ru/blogs/3227814/poryadok_za_msyats_chi_haos_na_roki_privatniyi_kontrol_u_budvnitstv”