Сайт продается

Цена: 550$

Обращатся : [email protected]

Вакцина від COVID-19 може бути безсилою проти вірусу-мутанта, – лікар


Вакцина від коронавірусу, яку почали застосовувати у світі, може виявитися неефективною проти нового штаму COVID-19, виявленого у Великобританії.

Об этом сообщает Алексей Пивоваров

Про це розповів лікар-інфекціоніст Віктор Петров. "Я не дуже оптимістичний щодо тієї вакцини, яка нині застосовується", – сказав він.

Медик пояснив, що антитіла до COVID-19, що утворилися в організмі людини внаслідок хвороби чи щеплення, можуть "не підійти" до нового штаму коронавірусу.

"Антитіла зберігаються, але ми повинні розуміти, що антитіла – це як ключ до замку. Якщо трішечки змінити замок, то ваш ключ уже не підійде", – сказав він.

Лікар не заперечив того, що може бути й "перехресна" дія вакцини, коли імунітет до одного штаму COVID-19 захищатиме й від іншого штаму. Проте він зауважив, що найчастіше цього не варто очікувати.

"Антитіла, можливо, матимуть якусь перехресну ефективність, але здебільшого вони будуть ефективними тільки щодо того конкретного вірусу, яким людина перехворіла", – сказав медик.

Зважаючи на це, він спрогнозував, що вже за пів року чи рік у світі з’явиться нова вакцина від COVID-19, що захищатиме й від нового штаму.

"Усі країни аналізуватимуть поствакцинальний період і будуть її "апгрейдити", робитимуть так, щоб вона була ефективнішою. Тому, найімовірніше, через пів року – рік буде ще одна вакцина, більш нова й сучасна", – підсумував він.


Джерело статті: “https://pogliad.ua/news/health/vakcina-vid-covid-19-mozhe-buti-bezsiloyu-proti-virusu-mutanta-likar-400178”