Сайт продается

Цена: 550$

Обращатся : [email protected]

Махінатори Укрспирту

Вбитий в травні 2017 року Віктор Панков — особистість на Україні маловідома, але дуже впливова. Він був представником клану Ставицького і Присяжнюка, і одночасно — ставленик “Свободи”. Мав свою бригаду бойовиків для тиску на керівників місцевих підрозділів “Укрспирту”. Нищив биоэтанольную програму в інтересах Ставицького.

У тому ж травні, за тиждень до вбивства Панкова, звільнився Кутовий з під влади якого “Укрспирт” був технічно виведений Гройсманом. За чутками, Віктора Панкова розробляла одна з силових структур. Вбити могли з тисячі причин. Як свідка, або як заважає певною схемою передвиборного наповнення партійної скарбниці елемент. До речі, Панків балотувався на минулих виборах до Верховної Ради, сподіваючись, що депутатський імунітет врятує його від кримінального переслідування. Але краще б він купив собі броньований «Мерс» і замовив охорону. А то і зовсім вчасно зник. Але, як виявилося – не доля.

Треба сказати, що при новій владі «Укрспирт» не те що не став прозорішим, він став ще більш каламутним болотом, в якому билися за доходи дуже великі особистості. Зміни директорів, бійки за посади заступників за квотним і не квотним принципом нагадували непристойну бійку грифів над трупом. Трупом в даному випадку є народ України, якому Укрспирт благополучно і довго впаривал технічний спирт як пійла. І ніхто всерйоз цю галузь не намагався вивести «на чисту воду». Тому що – «царський бізнес». Завжди був і є. А можливо і буде.

Кримінальний авторитет Володимир Дідух — Вова Морда

Говорячи про Панкове не можна не згадати його колег за схемами і покровителів. Колеги – Лабутін, Харт, Капуста. Покровителі чи партнери – Іванющенко, Чеботарьов, Ставицький, «Пупс» Кривецький, «Вова-Морда». Всі вони з тих чи інших причин не могли бути зацікавлені в смерті Панкова.

Ліквідатор біоетанольної програми

Нагадаємо одну з ролей, яку грав Панків. А саме – роль «ліквідатора» біоетанольної програми. У 2009 році в Україні був прийнятий багатостраждальний закон «Про альтернативні види палива». При прийнятті Закону Парламенту довелося подолати дуже потужний опір проросійськи налаштованого нафтового лобі. Темі не менше, Закон відкрив для України шлях, по якому країна повинна була зменшити свою залежність від нафтових ресурсів з Росії.

Так, Закон на довгі роки заклав основи державної політики у сфері розвитку альтернативного палива. Серед іншого Закон встановив обов’язковий вміст біоетанолу в сумішевих бензинах вітчизняного виробництва, на рівні не менше 5% обсягу вже в 2014 -2015 роках, встановив нульову ставку акцизного податку на біоетанол та біопалива на його основі.

Локомотивом розвитку програми альтернативного палива в Україні повинен був стати «Укрспирт». А як інакше, якщо виробничі потужності «Укрспирту» в 3 рази перевищують потреби українського ринку у харчових і технічних спиртах.

Треба сказати, що з одного боку, програма розвитку альтернативного палива повинна знизити нафтову залежність України від Росії, а з іншого — дати потужний поштовх розвитку самого «Укрспирту», збільшивши в 2 рази завантаження виробничих потужностей українського спиртового монополіста, або майже на 20 млн. літрів на місяць. Для порівняння, на внутрішній ринок України «Укрспирт» відвантажує сьогодні не більш 15 млн. літрів спирту в місяць.

На цій хвилі ентузіазму в галузь почали надходити приватні інвестиції, спрямовані на дооснащення виробничих потужностей «Укрспирту» установками зневоднення спирту різних модифікацій. Такі модернізації відбулися на 10 спиртових заводах (Хоростківський, Гайсинський, Андрушовский тощо). Побудовані приватні заводи з виробництва біоетанолу та біопалива на його основі, причому технічне оснащення приватних біоетанольних заводів істотно перевершує оснащення аналогічних заводів державного «Укрспирту».

Розкрадання спирту

Але в 2012 році, з приходом до влади Януковича, держконцерн «Укрспирт» був реорганізований в ДП «Укрспирт», де на посаді заступника генерального директора з’явився Михайло Юрійович Лабутін, який отримав не обмежені повноваження по «втручанню» в «Укрспирті» біоетанольної «програми». А керувати осколками Концерну «Укрспирт» поставили Віктора Панкова, ставленика «сімейних» Едуарда Ставицького (колишній міністр екології) і Анатолія Присяжнюка (колишній міністр АПК).

З усіх досягнень з розвитку програми альтернативного палива в «Укрспирті», Лабутину при Януковичу вдалося лише побудувати схеми ефективного розкрадання спирту. Який з документів «переміщався» на Хоростковское МПД «Укрспирту» для переробки на біоетанол і далі в альтернативне паливо, а за фактом весь спирт йшов на лікеро—горілчані заводи, для нелегального виробництва горілки, позначені «козаком». Про цю схему крадіжки сказано вже чимало. Нагадаємо лише, що за даними податківців збиток державі оцінюється на рівні 2 ,5 млрд. грн.

Віктор Панков

З іншого боку, Віктор Панков зробив усе можливе для розвитку біоетанольної програми, а точніше — навпаки, для її зупинки в інтересах свого патрона Едуарда Ставицького, власника серйозного нафтового бізнесу, мережі азс «БРСМ». Таким чином, Лабутін наповнював «сімейний кишеню» Януковича за рахунок масштабного розкрадання спирту — через псевдо-виробництво альтернативного палива на Хорстковском МПД «Укрспирту». А Віктор Панков, прибираючи з бензинового ринку конкурентів Ставицького, також працював на «сімейний кишеню», не допускаючи на роздрібний ринок нафтопродуктів альтернативне паливо.

Нові віяння

Після Революції і втечі Януковича, Лабутін і Панків закріпилися в “Укрспирті” вже при новій владі — за квотою ВО “Свобода”. І, знову ж, зробили не мало для посилення нафтової і газової залежності України від Росії. З їх подачі податківці внесли в квітневий антикризовий закон норми, якими всі види альтернативного палива обклали акцизним податком, закривши таким чином його вихід на ринок.

В результаті «Укрспирт» втратив додаткові обсяги виробництва біоетанолу, дві третини спиртових заводів простоюють, люди не отримують заробітні плати, їх сім’ї животіють. Проблеми, було почалися на бензинових заправках Ставицького, самі собою розсмокталися, не без участі Віктора Панкова.
У теж час ефір-альдегідна фракція спирту, яку раніше збирали з усіх спиртових заводів для централізованої переробки на спирт, з подачі ради лабутіна і мовчазної згоди головного податківця країни Білоуса, досить «мутній» схемі денатурації, без обкладання акцизним податком хлинула на вільний ринок.

Голова Державної фіскальної служби України Ігор Олегович Білоус —

Але і тут Лабутін примудрився знайти свій інтерес. Справа в тому, що купити цей продукт в «Укрспирті» людині зі сторони неможливо. Весь обсяг викуповує якась комерційна структура «Кировоградрайагропостач», підконтрольна Артему Пшонці, сину побіжного генпрокурора України. Ця ж фірма, будучи ради лабутіна заступником генерального директора «Укрспирту» Харта, при Януковичі, викуповувала всю фракцію. Так що завдяки Лабутину Артем Пшонка та у вигнанні відчуває себе не бідно.

Михайло Лабутін

В країні змінюється влада, тільки нічого не змінюється в «Укрспирті». Крім іншого, ставши керівником «Укрспирту», Лабутін придумав собі ще один маленький гешефт — це зміна керівників МПД «Укрспирту» за невелику, за його мірками, винагороду. Хочеш бути директором — плати. Ціна питання — від $100 000 до $200 000. При цьому на купленій посади новопризначений директор отримує від ради лабутіна «добро» на крадіжку спирту, але за окрему плату.

Такі зміни, наприклад, відбулися на Липницком МПД, куди Лабутін призначив свого старого подільника Ноніка, який відзначився крадіжкою 720 тис. літрів спирту на Корпопчиевском спиртовому заводі Чернівецької області. У цьому ж ряду Залучанський, Пидгайчинский МПД Івано-Франківської області, Рава-Руський МПД Львівської області, на якому на початку травня податкова міліція вилучила нелегальний спирт, сумки грошей від його реалізації з кабінету директора і чернетки. Там же Новосилковское, Козловское, Караванское, Краснослободское, Косарський, Немирівське, Струтинское МПД та багато інших.

Михайло Лабутін

Лабутін за гроші призначає керувати спиртовими заводами не тільки завідуючих лабораторіями і колишніх податківців, але і хлопчиків відразу зі студентської лави і навіть людей з кримінальним минулим. Цікавим є той факт, що новопризначеному керівнику МПД потрібно проплатити Лабутину не тільки вартість посади, але дозвіл на пуск заводу. Однак не у всіх новопризначених керівників вистачає готівки на оплату пуску заводу, а Лабутін в борг «добро» не дає.

Там де посада не змогли продати, Лабутін застосовує силовий тиск адміністративним ресурсом «Укрспирту» і Мінагрополітики. Крім іншого, для силового зсуву керівників МПД «Укрспирту», Лабутін створив спеціальну кримінальну бригаду професійних «вишибал», яка підпорядковується безпосередньо Віктору Панкову. Таким чином, Лабутін і Панків змінили керівників на Великолюблинском, Рава-Руському, Борщівському, Сторонибабском, Вузловском МПД «Укрспирту».

У той же час деякі керівники спиртових заводів не пішли на угоду з Михайлом Лабутиным, не погодилися впроваджувати на заводах схеми крадіжки спирту або просто не вистачило грошей на додаткову оплату Лабутину за пуск заводу. В результаті заводи стоять. З цих же причин новопризначений керівник Мариливского МПД не зміг протягом 6-ти місяців запустити підприємство, одне з найкращих і найбільш прибуткових у спиртовій галузі; підприємство, де краща в галузі собівартість і якість спирту.