Сайт продается

Цена: 550$

Обращатся : [email protected]

Актемра - безкоштовний препарат для лікування COVID19 в Україні

Про те, що я напишу цю статтю, я зрозуміла ще 2 тижні тому. Саме тоді мою маму, після двох тижнів лікування від лакунарної ангіни амбулаторно у с.м.т. Романів Житомирської області, привезли швидкою в жахливому стані до Чуднівської ЦРЛ в інфекційне відділення. З підозрою на COVID-19.

Звичайно спочатку був шок і дикий страх. Злість від того, що в Романові сімейний лікар довів до такого стану («привіт» вам Романівська ЦРЛ теж). Не розуміння, як два тижні лікували всю родину від ускладнень і ні разу навіть рентген-знімок не зробили… А після госпіталізації – тести не зробили іншим членам родини, які контактували з мамою щодня.

На жаль, для бабусі це стало «вироком» і вона «згоріла» від вірусу за декілька днів.

Об этом сообщает FIB

Але наразі про інше

Нещодавно я публікувала пост про те, що лікування від covid-19 на 100% фінансується державою. Так стверджував міністр охорони здоров’я України Максим Степанов. Так ось – я вважаю, що я збрехала. А точніше не перевірила дану інформацію.

В перший же день мені запропонували здати мамі аналіз на D-димер та Interleukin 6 в приватній лабораторії Житомира. Що в суботу 26.09 вранці я і зробила. Розумію, що медицина не досконала, особливо обмежені її лабораторні можливості в маленьких райцентрах. Показник виявився надто високий (при нормі 7 від був 41).

В суботу ввечері лікар-інфекціоніст по телефону сказала, що мамі потрібен препарат – тоцилізумаб (або — Актемра). Вона ж мені озвучує ціну 24000₴ і лише за готівку. Запропонувала допомогти з закупівлями юридично — лікар "з’їжджає", що ціни на нього на українському ринку немає. «Лише за готівку», «так всі до Вас купували»….


Весь цей час всі ліки я купую в місцевій аптеці. При чому навіть з інфекційним набором. ПЛР-тест зданий, але результатів ще немає. Лікуємося з підозрою в середньо-важкому стані (на кисневому апараті) і за свій рахунок.

Чомусь фраза «лише за готівку» мене зачепила більше навіть, ніж сама озвучена вартість препарату. І почалися пошуки альтернативи і правди.

Даний препарат Актемра входить до протоколу лікування. В системі Прозорро станом на 27.09.2020 року є 132 закупівлі. Ціна його в середньому 10100 за флакон. І він має закуповуватися (і закуповувався!!!) за державні кошти!

Актемра — безкоштовний препарат для лікування COVID19 в Україні

У неділю 27.09 я звернулася до знайомої депутатки Житомирської обласної ради. Всю історію, яка вище викладена я написала їй в повідомленні. Відгукнулася одразу – величезне дякую, Олено! За дві години я знала, що препарат є в наявності в Чуднівській ЦРЛ, а головний лікар стверджував, що до нього ніхто не звертався і пацієнтці назначення цього препарату не було.

Промоніторивши закупівлі Чуднівської ЦРЛ, я дійсно знайшла даний препарат: https://prozorro.gov.ua/tender/search?query=актемра&query=01991961

28-29 вересня я слідкувала за закупівлями лікарні на Прозорро. І знаєте, що цікаво? Лікарня закуповувала надшвидким темпом все, що стосувалося covid: ліки, комбінезони, деталі до кисневого апарату тощо (до речі, кожен з вас і сам може за цим прослідкувати на Прозорро за кодом ЄДРПОУ лікарні 01991961 або за посиланням https://prozorro.gov.ua/tender/search?query=01991961)

Мамі препарат Актемра видали. І коштів більше не взяли на ліки з Протоколу.

Хотілося дихнути спокійно і чекати швидкого одужання. Проте препарат видали лише їй! Всі інші сусідки по палаті та пацієнти інфекційного відділення Чуднівської ЦРЛ ліки і надалі купували (і купують). Одна з них поділилася, що купила препарат за 30 000₴ Син іншої, при виписці сказав, що препарат не купували, але щодня витрачали по 800₴ на лікування. А лікар наголосила, що для моєї мами препарат головний лікар знайшов у іншому районі.

Шановні працівники Житомирського обласного Департаменту охорони здоров’я та органів прокуратури Житомирської області, схема проста абсолютно. Препарат закуповувався за державні кошти та реалізовувався пацієнтам за готівку.

Ділюся з Вами найбільш дієвим і швидким способом перевірки:

  • берете всі карти хворих в лікарні, що перехворіли на COVID-19
  • робите опитування їх (а точніше надання показів під протокол) про купівлю препаратів при стаціонарному лікуванні
  • потім звіряєте їх зі списаними лікарнею препаратами, закупленими за кошти державної субвенції… Впевнена – результат буде не втішним.

Шановні кандидати в депутати, які зараз проводять свої компанії, чому б Вам не зацікавитись даною проблемою? Чому б не навідатися з екскурсією до Чуднівсьої ЦРЛ?

Приміщення інфекції в аварійному стані. Воно потребує величезних вкладень з боку держави. І в той же час у с.м.т. Романів «простоює» добудоване і введене в експлуатацію приміщення 5-поверхової лікарні. Чому не раціоналізувати час та кошти і не підписати контракт на інфекційне лікування з НСЗУ у Романові? Не вигідно? Кошти не буде як відмити?

А на звичайних людей, для яких ті 30 000₴ можуть стати непідйомною сумою і «смертним вироком», більшості начхати…

Таиса Выговская

Джерело статті: “http://zhzh.info/blog/2020-10-07-24033”