Сайт продается

Цена: 550$

Обращатся : [email protected]

У МОЗ розповіли, чи поширюється локдаун на кіоски з цигарками та кавою

последние новости в Украине останні новини в Україні


В Україні під час "карантину зимових канікул" забороняється діяльність магазинів побутових товарів. В МАФах і кіосках можна торгувати кавою, сигаретами й батарейками.

Об этом сообщает Московский репортер

Під час "карантину зимових канікул" в кіосках можна продавати каву, цигарки і батарейки. Про це напередодні повідомила пресслужба Урядового порталу.

"Зокрема, забороняється діяльність побутових магазинів. Водночас інші магазини можуть торгувати виключно товарами, що належать до харчових продуктів, лікарськими засобами, виробами медичного призначення, засобами гігієни, засобами зв’язку, ветеринарними препаратами, кормами, насінням, засобами захисту рослин, побутовою хімією і друкованою пресою на торгових площах, не менше 60 відсотків яких призначені для торгівлі такими товарами, а також паливом. Продаж інших груп товарів дозволяється тільки зі здійсненням адресної доставки замовлень", — йдеться в повідомленні.

Як зазначив заступник міністра охорони здоров’я — головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко, головною метою жорстких карантинних обмежень є зменшення мобільності людей і, як наслідок, запобігання інфікування коронавірусною хворобою. Однак, за його словами, під час будь-якого карантину існує ряд життєво важливих товарів, які не можуть бути закуплені заздалегідь, а отже, не можуть бути обмежені.

"До попередніх карантинних обмежень, які застосовував Уряд, у представників бізнесу виникали питання. Наприклад, чому ті ж іграшки дозволялися до продажу в супермаркетах, які торгують в основному продуктами, а в спеціалізованих іграшкових магазинах не дозволялися. Такі ж питання були й до одягу, взуття, посуду тощо", — зазначив Ляшко.

Ляшко підкреслив, що все це не є предметами першої необхідності. Але їх наявність в супермаркетах призводило до того, що люди їхали в цей маркет виключно за іграшкою, одягом, взуттям, посудом та ін., а не за харчовими продуктами.

"Тому збільшувалася мобільність, порушуючи тим самим принцип карантину. До того ж це було порушенням конкурентних умов між різними формами торгівлі, і страждали саме спеціалізовані магазини", — зазначив Ляшко.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов, зі свого боку зауважив, що карантинні заходи в частині торгівлі обмежують прийом відвідувачів в торгових площах. Тоді як, наприклад, в кіосках прийому відвідувачів не передбачається.

"Постанова не передбачає припинення такої діяльності, тому з кіосків можна торгувати і кавою, і сигаретами, і батарейками", — сказав Степанов.

За його словами, таке рішення приймалося, оскільки ризики інфікуватися на відкритому повітрі значно менше, ніж в приміщенні. А відсутність супутніх товарів в продуктових магазинах, на його думку, значно зменшить кількість відвідувачів, які приїжджають за побутовими товарами, а не за продуктами харчування.

"Що стосується продажу тютюнових виробів в межах торговельних площ супермаркетів, то вони не підпадають під заборону, оскільки серед кодів КВЕД, які затверджені додатком до постанови № 1236 та визначають перелік заборонених видів економічної діяльності під час карантину зимових канікул, торгівля тютюновими виробами відсутня", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, що міністерство охорони здоров’я уклало контракт на поставку "в максимально короткі терміни" вакцини виробництва китайської компанії Sinovac. Також ASPI news повідомляло, що, за словами міністра охорони здоров’я Максима Степанова, раніше березня вакцина не з’явиться в Україні.Джерело статті: “https://aspi.com.ua/news/suspilstvo/u-moz-rozpovili-chi-poshiryuetsya-lokdaun-na-kioski-z-cigarkami-ta-kavoyu”