Сайт продается

Цена: 550$

Обращатся : [email protected]

Новости

S&P підтвердило рейтинг України "B/B" зі стабільним прогнозом

У S&P зазначили, що епідемічна ситуація, як і раніше, "становить серйозний ризик"

Міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor’s Global Ratings підтвердило довгострокові рейтинги України на рівні "B/B" зі стабільним прогнозом. Про це 13 березня повідомило "Інтерфакс-Україна".

Об этом сообщает Коготь 2.0

Зокрема, підтверджено: довгострокові суверенні рейтинги України в іноземній і національній валюті за глобальною шкалою на рівні "B", рейтинги за національною шкалою на рівні "uaA" і короткострокові рейтинги на рівні "B", прогноз за довгостроковими рейтингами – стабільний.

Рейтингове агентство зазначило, що зростання, платіжний баланс і державні фінанси України перевершили очікування у 2020 році. За їхніми словами, достатність резервів поліпшилася, що "забезпечує захист від можливих несприятливих зовнішніх подій, включно з подальшими затримками з виплатою пільгових кредитів".

Водночас S&P зазначило, що епідемічна ситуація, як і раніше, "становить серйозний ризик".

Агентство повідомило, що могло б підвищити рейтинги протягом наступного року, якщо показники зовнішньої ліквідності України та консолідація державних фінансів будуть кращими за прогнозовані сьогодні, зокрема завдяки активнішому відновленню економіки.

За даними агенції, рейтинги можуть також і знизити в разі перебоїв із пільговим фінансуванням із боку міжнародних фінансових організацій або з ринків капіталу, оскільки це поставить під сумнів здатність уряду виконувати зобов’язання з обслуговування боргу, вказує S&P.

У S&P зауважили, що це станеться, якщо уряд відмовиться від головних реформ, таких як забезпечення незалежності Національного банку України, який діє як грошово-кредитний орган і регулятор фінансової системи.

У IV кварталі 2020 року падіння реального ВВП України сповільнилося. Про це свідчать дані Держслужби статистики України, опубліковані 15 лютого.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль стверджує, що Україна найм’якше з усіх європейських країн пройшла економічну кризу. За його словами, країна втратила лише 4,5% ВВП, а цього року зростання економіки України буде понад 4,6%.

У січні Світовий банк поліпшив прогноз зростання ВВП України у 2021 році. На думку аналітиків банку, у 2021 році економіка України зросте на 3%, у 2022-му – на 3,1%.

За оцінками Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, падіння ВВП України за підсумками I кварталу 2021 року може сягнути 3%.

Радник президента України з економічних питань Олег Устенко прогнозує, що у 2021 році глобальна економіка поступово відновиться, що зумовить відновлення і становища України.

Кабінет Міністрів на засіданні 3 березня затвердив із доопрацюванням національну економічну стратегію України до 2030 року. Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що цей документ має привести Україну до клубу розвинених і успішних країн.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/money/s-p-pidtverdilo-rejting-ukrajini-b-b-zi-stabilnim-prognozom-1543905.html”